Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu, ülkemizdeki en popüler turistik aktivitelerin başında geliyor. Her köşesinde ayrı güzellikler barındıran Kapadokya balon turları ile yükseklerden seyredilebiliyor.

Bu bölge, rüzgar durumu ve hava şartları açısından balon turuna gayet elverişli olmasıyla öne çıkıyor. Kapadokya’nın nefes kesen manzarasını farklı bir perspektiften izlemek, bu büyüleyici bölgeye panoramik bir bakış atmak istiyorsanız balon turları size göre!

Benzersiz Bir Deneyim: Kapadokya’da Balon Turu

Mistik atmosferiyle, köklü tarihiyle ve muazzam doğasıyla Kapadokya, tadına doyulmaz bir görsel şölen sunuyor. Bunu gökyüzünde süzülerek izlemenin yolu balon turlarından geçiyor.

Kapadokya’da balon turu ile semâlara doğru yükseliyor, kendinizi rüzgarla dans ederken buluyorsunuz.

Bölgeyi zahmetsiz bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak olan bu tur, katılımcılarına kendini âdeta kuş gibi hissettiriyor.

Cappadox Tour güvencesi ve kalitesi ile gerçekleştirilen balon turları, uygun fiyatlarıyla da büyük avantaj meydana getiriyor.

Kapadokya Balon Turu Nasıl Düzenleniyor?

Turlar, yaklaşık olarak 500-600 metre yükseklikte gerçekleşiyor. Gün doğumuyla birlikte balonlar, genellikle önce Göreme bölgesinden hareket etmeye başlıyor. Daha sonra Ürgüp’ü dolaşıyor, Uçhisar üzerinden geçiyor, Avanos’u ziyaret ediyor.

Sabahın erken vakti güneşin cilveleriyle bir araya gelen balonlar, havada âdeta bir kuğu gibi arz-ı endâm ediyorlar. Kış mevsiminde bazen turlar hava koşulları nedeniyle gün ortasında başlayabiliyor.

Kentin olağanüstü manzarasını ayaklar altına seren Kapadokya balon turu, tarifi imkânsız bir huzur ve birbirinden özel fotoğraf kareleri armağan ediyor.

Siz kendinizi bulutların üstünde gibi hissederken, balonların oluşturduğu muhteşem manzara aşağıdan seyreden herkese büyük bir heyecan yaşatıyor.

Balondan indiğinizde eğlence bitmiyor. Tur sonrası çeşitli aktiviteler yapılıyor ve gökyüzünde zirveye çıkan keyif, bu şekilde taçlandırılıyor.

Örneğin meyve suyu veya alkolsüz şampanya ikramları oluyor. Balon Uçuş Madalyası veya Balon Uçuş Sertifikası alıyorsunuz.

Kapadokya Balon Turu Çeşitleri

  • Deluxe Balon Turu 
  • Comfort Balon Turu
  • Standart Balon Turu  bunlardan bazılarını oluşturuyor. Kişi kapasitesi ve uçuş süresine göre değişiklik gösteren balon turları, kış ve yaz sezonunda farklı fiyatlandırılıyor.

Kapadokya’nın masallar diyarını andıran güzelliklerine bütün ihtişamıyla şahit olmak istiyorsanız Cappadox Tour size mükemmel bir gün armağan etmeye hazır!

Ekonomik fiyatlı Kapadokya balon turları ile rüya gibi bir deneyim yaşayabilir, Kapadokya seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz.